+38 (067) 648 0880

SEO структура сайту — це фундамент будь-якого інтернет-ресурсу. Правильно підготовлена структура веб-сайту дає можливість охопити всі запити в ніші, правильно розподіливши внутрішню вагу сторінок. І структура однаково важлива як для інформаційних, так і комерційних сайтів – це шлях користувача до цільової дії, а також крок до ефективного просування в пошукових мережах.

Ми проводимо створення структури сайту на базі сайтів конкурентів, пошукових запитів, звичок користувачів та логічної доцільності сторінок. iBrain – це не велика компанія з тисячами спеціалістами, а приватний спеціаліст із командою, яка працює як один механізм. Саме такий підхід сприяє тому, що нам завжди вдається досягати позитивних результатів.

До наших послуг входить як розробка структури сайту з нуля, так і доопрацювання поточної для підвищення її ефективності. Ви можете замовити розробку структури сайту у Києві, Львові, Одесі або будь-якому іншому місті України чи світу. Наші послуги доступні для кожного.

Для чого потрібна структура для сайту?

Правильне проектування структури сайту важливе для користувачів та пошукових систем. При правильному підході вдається досягти таких результатів.

 • Підвищується юзабіліті. Завдяки зручній та простій навігації є можливість користувачам швидше знайти інформацію. Це дозволить затримати потенційного клієнта на сайті, підвищуючи поведінкові фактори.
 • Прискорення індексації сторінок. Логічна структура дозволить роботу зрозуміти, які сторінки важливі для веб-майстра та кінцевого користувача. Головні сторінки – не далі за 3 кліки від головної.
 • Мінімум технічних дублів.. Продумана схема сайту допоможе зменшити кількість дублів, тому просування сайту буде більш ефективним.
 • Краще розподіляється внутрішня вага посилань. Пошукові системи надають більшу перевагу сторінкам, на які є найбільше внутрішніх посилань, тому для успішного просування дуже важливо розподілити посилання таким чином, щоб найбільш важливі сторінки отримали більшу кількість. 
 • Охоплює максимум запитів. Завдяки створенню додаткових розділів, посадкових сторінок та категорій можна буде ранжуватися за більшою кількістю запитів. Такі сторінки є більш релевантними.

І це лише основні переваги, які ви отримуєте, якщо планування структури майбутнього сайту або доопрацювання поточної структури проводитимуть професіонали.

Яких видів буває структура сайту?

Залежно від розміру та спрямованості сайту, побудова структури сайту може бути зовсім різною.

 • Лінійна структура сайту. Застосовується для інтернет-ресурсів невеликого розміру. Являє собою найпростіший ланцюг на кшталт «хлібні крихти». Усі сторінки розташовані по горизонталі, переходячи одна до одної. Наприклад, сайт-візитка.
 • Ієрархічна/деревоподібна структура. Це найбільш популярний нині варіант структури, застосовується як привило для великих магазинів та проектів. Представляє собою структуру із тематично розділеними групами (кластерами), які реалізовані у вертикальній структурі підпорядкованості (категорія-підкатегорія) і як правило дочірні елементи перелінковуються один з одним. Наприклад туристичний портал має розділ “Житло”, а його дочірні елементи – “готелі”, “приватний сектор”, “котеджі”, і ці розділи як правило також мають подальше розгалудження. Найчастіше таку структуру реалізують на сайтах із чітким поділом товарів/послуг на групи, наприклад інтернет-магазини. 

приклад іерархічної структури сайту

Приклад ієрархічної структури туристичного сайту 

 • Комбінована/гібридна/павутинна структура. Зазвичай використовується для невеликих веб-сайтів локальних послуг. Суть структури у тому, що це сторінки пов’язані між собою з допомогою перелінковки. З кожної сторінки можна перейти на будь-яку іншу.

Кожен різновид є затребуваним. Вигляд структури залежить безпосередньо від типу сайту.

Що включає розробка структури сайту?

Коли створюється SEO структура сайту, ми дотримуємося наступних етапів:

 1. Аналіз його наявної структури (якщо проводиться доопрацювання на існуючому ресурсі).
 2. Вивчення асортименту товару, який є у наявності.
 3. Підбір пошуковихзапитів.
 4. Вивчення сайтів-конкурентів, які перебувають у ТОП 10.
 5. Створення семантичного ядра сайту.
 6. Розробкаструктури веб-сайту.

За потреби проводиться оптимізація структури сайту для досягнення ідеальних результатів.

Що дасть побудова структури нашою компанією?

Ми практикуємо виключно індивідуальний підхід та враховуємо усі вимоги до структури веб-сайту. Такий підхід сприяє тому, що розроблена командою iBrain структура сайту буде позитивно впливати на такі показники:

 • підвищення конверсії;
 • збільшення повторних відвідин;
 • підвищення середнього чеку клієнта;
 • збільшення глибини перегляду та час на сайті.

Ви отримуєте підвищення прибутку, тому що навіть найлояльніший користувач не може купити товар або замовити послугу, якщо не знайде потрібний йому розділ. Разом з цим розроблена нами структура збільшує швидкість індексації, підвищує поведінкові фактори, правильно розподіляє вагу посилань.

Відповіді на популярні запитання

Що таке структура сайту?

Структура сайту – це сукупність всіх сторінок на веб-сайті, які розміщені в логічному порядку та пов’язані один з одним. Правильна структура сайту сприяє тому, що клієнтам значно простіше на ній орієнтуватися та знайти необхідну інформацію.

Ефективна структура – це фундамент для просування сайту, тому при правильному складанні структури сайту та коректно сегментованому семантичному ядрі вдається досягти великих успіхів. Упорядкуванню структури необхідно приділяти особливу увагу. Це дозволяє уникати великих проблем, які спричиняють додаткові фінансові витрати. Інформаційна структура сайту має створюватися за принципом UI/UX.

Навіщо потрібен SEO фахівець при складанні структури сайту?

Як вже було відзначено, що структура сайту створюється для зручного досвіду користувача та успішного просування. Досвідчений SEO фахівець дозволить уникнути поширених помилок структури веб-сайту. Крім цього, тільки професійний SEO фахівець може:

 • провести якісний SEO аудит;
 • створити коректні адреси кожної сторінки;
 • уникнути дублів сторінок;
 • продумати структуру збільшення швидкості завантаження;
 • провести ефективну перелінковку;
 • уникнути великої вкладеності сторінок;
 • упорядковує товарні категорії на сайті, якщо структура магазину.

І це лише деякі причини, через які потрібен SEO фахівець у ситуаціях, якщо проводиться аналіз структури сайту або безпосереднє створення з нуля.

Як створити структуру сайту?

Створення структури сайту – це складний та відповідальний процес, який базується на логічних та послідовних етапах розміщення інформації. Завжди використовується конкретний алгоритм, що призводить до грамотно побудованої, ефективної та зручної структури. В основному складається розробка структури сайту послуг або інтернет-магазину з 3 етапів:

 1. Проектування семантики. Збирається вся семантика, що належать до вашої теми і цікава вам. Це допомагає визначити, які категорії потрібні на сайті, а також розрахувати кількість сторінок для підкатегорій.
 2. Робота над категоріями. Залежно від тематики сайту та зібраної семантики, запити поділяються на загальні категорії. І вже кожна з категорій може поділятися на підкатегорії, наприклад за характеристиками, брендами або призначенням. Для цього аналізуємо пошукову видачу, конкурентів, складність запиту та логіку поділу. 
 3. Визначення пріоритетів у навігації. Коли опрацьовуються розділи та категорії, потрібно продумати ієрархію. Потрібно визначитися з тим, які категорії мають найвищу ієрархію, а які – низьку.

В результаті, ви отримуєте зручну структуру і для сайту, що продає, яка не приноситиме складнощів для користувача, а процес роботи над сайтом буде максимально легким і інтуїтивним.

Якою має бути ідеальна структура сайту?

Ідеальною структура сайту буде в тому випадку, якщо будуть враховані такі вимоги:

 • Правило трьох кліків. Навігація повинна бути побудована таким чином, щоб користувач не повинен здійснювати понад трьох кліків до своєї мети. Але це не завжди можливо для реалізації, наприклад у великий інтернет-магазинах, в такому випадку потрібно просто мінімізувати шлях користувача.
 • Розбивайте вміст. Йдеться про пагінацію на сайті – не потрібно перевантажувати категорії великою кількістю контенту, необхідно розбивати сторінки на пов’язані номерні частини.
 • Хлібні крихти. Це ланцюжок навігації, який дає можливість ефективно управляти розподілом ваги, організовувати СЕО структуру роблячи зручною для використання будь-яким користувачем. Хлібні крихти повинні відображати повний шлях, включаючи кінцеву сторінку.

Крім цього, з кожної сторінки, категорії чи розділу має бути вихід на головну сторінку. А також при зміні чи оновленні числа категорії ієрархія повинна зберігатися інтуїтивно зрозумілою. Тільки в цьому випадку ви вважаєте, що перед вами ідеальна структура сайту.