+38 (067) 648 0880

Кейс інтернет-магазину вузької тематики

За відгуками клієнтів перебуваю в ТОПі на незалежних ресурсах
консультація

20+

відгуків Weblancer

Досвід понад 8 років

З 2016 року – від класичного SEO до використання комплексу та маркетингу у SEO просуванні

Комплексне SEO-просування

Сукупність заходів для просування інтернет-магазину в ТОП пошукової видачі з досягненням ключових KPI бізнесу та довгострокове утримання лідируючих позицій

30
клієнтів

Кейс інтернет-магазину вузької тематики

За відгуками клієнтів перебуваю в ТОПі на незалежних ресурсах

консультация
30
клієнтів
20+
відгуків
Weblancer

Досвід понад 8 років

З 2016 року – від класичного SEO до використання комплексу та маркетингу у SEO просуванні

Комплексне SEO-просування

Сукупність заходів для просування інтернет-магазину в ТОП пошукової видачі з досягненням ключових KPI бізнесу та довгострокове утримання лідируючих позицій

З 0 до 500 кліків на добу за 5 місяців в E-Commerce | Просування інтернет-магазину вузької тематики

Старт просування: 01.01.24

Пік трафіку: 13.05.24

Сайт знаходиться в просуванні й досі (на момент написання кейсу 13.05.24 року).

Просування інтернет-магазину вузької тематики

Замовник

До нас звернувся Замовник у вузькій та регульованій тематиці на просування сайту в пошукових системах Google.

Основна ціль – вийти в ТОП-10 по основним запитам, ефективно конвертувати брендовий трафік та залучати органічний по пов’язаним тематикам.

На момент звернення до нас сайт ще був на етапі розробки та закритий для індексації, що дуже допомогло більш ефективному старту просуванню. Ніша молода, але вже має велику кількість сайтів в видачі, які активно розвиваються. Замовник мав брендовий трафік, який активно залучав із соцмереж, що також дуже позитивно повпливало на швидкий розвиток.

Вихідні дані та проблеми проєкту

Регіон: Україна.

Пріорітетна пошукова система: Google.

Термін просування: з 01.01.24 і донині.

На момент звернення сайт був у розробці, але мав суттєві недоліки:

Тематика цього проекту не досить розвинута у кількості товарів (в основному розділі всього 10 товарів, тому по ним майже не шукають, а ось запитів з призначенням типу товарів настільки багато «*** для ***», що вони перебивають будь-яку частотність ВЧ ключів, а конкуренція мінімальна. При роботі майже у будь-якій тематиці знаходження таких запитів гарантує швидкий та стабільний трафік.

У Замовника свій розробник (від компанії по розробці сайту), бюджет на ТЗ необмежений, а ось виконання – довге і проблематичне.

Копірайт – залучали автора з нашої команди.

Бюджет на посилання – мінімальний, також проблема з тематикою (якісні донори відмовляються публікувати сірий контент).

У сайта був брендовий трафік із соцмереж.

Підготовка до просування

Загалом, роботу над проєктом ми розпочали ще за 2 місяці до старту просування, що є найкращим варіантом співпраці, який гарантує успішний розвиток сайту.

Аналіз конкуренції та ніші

Перший пункт плану – проведення детального маркетингового аналізу ніші, завдяки чому ми змогли знайти усіх конкурентів та зрозуміти, за рахунок чого їм вдалось отримати трафік.

На цьому етапі ми зрозуміли наступні особливості ніші:

На основі цього вже була сформована ефективна стратегія та план наступної роботи над проєктом.

Семантичне ядро та структура

Після аналізу у нас вже було чітке бачення бажаної структури. На основі конкуренції та інформації від замовника ми зібрали семантичне ядро. Загальна кількість запитів склада більше 700 ключових слів.

Після кластеризації у нас вийшло розширити структуру з 10 розділів до 70 розділів та підкатегорій. Це все сприяло більшому охопленню ключових запитів та більш стрімкому зростанню сайту.

Частина розділів була створена до відкриття сайту, частина, згідно з планом, додавалась поступово по мірі написання контенту і доопрацювання сайту.

Робота з контентом

Під всю структуру одразу написали ТЗ на контент та почали його впроваджувати на сайт. Контент – один із найважливіших елементів сайту, і якісні тексти, зазвичай, є ключовим фактором оптимізації.

Перед стартом просування було написано приблизно 200 тис. символів контенту на 30 сторінок сайту, після запуску поступово дописали ще 150 тис. символів згідно контент-плану. Ця динаміка дозволяє створювати ефект постійного наповнення і розвитку сайту, хоча як на старті, так і зараз у сайта всього до 10 товарних позицій.

Технічна та внутрішня оптимізація

Більшість власників сайтів думають, що сайт після розробки ідеальний як нове авто, але, нажаль, у більшості випадків розробники не враховують всі особливості та вимоги пошукових систем і залишають замовнику сайт із підводними каменями.

Цей проєкт не виключення – на сайті були стандартні «дитячі» хвороби для OpenCart, такі як:

Вирішення цієї проблеми – ми провели повний SEO аудит та написали ТЗ для розробників.

Більшість технічних проблем, такі як дублі, відсутність 301 редіректів із дзеркал, налаштування мовних версій бажанно вирішувати до етапу запуску сайту. В такому випадку пошуковику не потрібно витрачати свої ресурси на перевірку вирішення перерахованих моментів і, замість цього, він якісно індексує ваш сайт.

Так як час був обмежений, перед запуском була поставлена обов’язкова задача розробникам в терміновому режимі усунути саме критичні помилки, які важливі при першій індексації і необхідні для створення структури. Сюди увійшли:

Косметичні проблеми та менш важливі пункти ми поставили в план задач і вирішуємо поступово досі, оскільки проєкт продовжує розвиватись швидкими темпами.

Фінальним пунктом перед відкриттям сайту провели внутрішню оптимізацію сайту:

Зовнішнє просування

Тематика сайту не дозволяла ефективно використовувати бюджет на посилання, тому акцент був зроблений саме на внутрішнє посилання. Але просування без посилань неможливе, тому ми реалізували базовий «Сірий» пакет посилань:

Результати роботи з проєктом

Ніша для нас була нова, тому ми підійшли з максимальною обережністю і основний акцент зробили на просування менш частотної, але і менш конкурентної мовної версії. Усі перші лінки пішли саме на українську версію сайту, основна задача – зачепитись за перші позиції і на їх плечах далі зростати.

Як видно на скріншоті нижче, ми отримали перші результати одразу, сайт залетів на деякі позиції в ТОП-10 та вже через 2 місяці отримував 49 кліків тільки на українську версію сайту.

Просування інтернет-магазину вузької тематики

 

Деякі ключі залетіли майже одразу на гарні позиції, деякі – були на 1-2 сторінці вже через місяць після старту.

Просування інтернет-магазину вузької тематики

 

А от з російською версією було гірше – тут конкуренція вище, та й сайт просто не хотів індексувати її нормально. Таким чином, трафік російської версії почав з’являтись тільки після 18 лютого (майже 3 місяця від старту), а нормальний трафік аж в середені березня.

Просування інтернет-магазину вузької тематики

 

На скрінах порівняння ви можете побачити ті самі «Плечі», коли більш конкурентна російська версія сайту змогла вийти і перегнати за об’ємом трафіку українську тільки після того, як українська зайняла ТОП і почала залучати реальний трафік на сайт.

Якщо дивитись на статистику на зараз – сайт продовжує активно зростати. На 5 місяць просування сайт має більше 8000 щомісячного трафіку та займає ТОП-3 по СЧ ключам, а також ТОП-10 по ВЧ ключам.

На скрінах нижче можна подивитись показники як по топовим ключам, так і по сторінкам за 28 днів.

Трафік по ключам

Трафік по ключам інтернет-магазину вузької тематики

Трафік по сторінкам

Трафік по сторінкам інтернет-магазину вузької тематики

Як видно, стратегія глибокого аналізу ніші, пропрацювання сайту до старту та акцентування на глибокій кластеризації запитів дає свої результати і дозволяє робити настільки круті результати.

Що далі?

Сайт продовжує розвиватись, а трафік зростає. Під час роботи ми зіткнулись з рядом проблем, пов’язаних зі складністю індексації молодого сайту, дуже поганою індексацією російської версії сайту.

У проєкта велике майбутнє та потенціал на збільшення трафіку в декілька разів, оскільки ВЧ ключі мають далекі від ТОПу позиції.

У подальших планах підключення більш агресивної стратегії посилань, ще більше розширення категорій та розділів і, звісно, покращення поведінкових факторів.

Команда проєкту

Артур Антропов

Маркетолог, SEO-фахівець, краєзнавець

Засновник приватної агенції iBrain.com.ua з просування сайтів. Любить подорожувати Україною. Для цього створив путівник go-to.rest, де команда ділиться всіма цікавими місцями.

Олексій Вознюк

SEO аналітик

Досвідчений аналітик з більш ніж восьми роками досвіду в області SEO просування сайтів. Має за спиною десятки виведених проектів в топ Google в різних гео та нішах. Саме він знайде усіх ваших конкурентів, розробить ефективну стратегію просування та впровадить її.

Юлія Носенко

Юлія Носенко

Project-менеджер

Досвідчений проект-менеджер з великим досвідом у керуванні проєктами в різних галузях. Вміє навести лад у найбільшому хаосі процесу просування наших та клієнтських проєктів. У своїй роботі забезпечує повне управління всім життєвим циклом проєкту від початку до кінця. Дуже любить тварин, а у вільний час активно займається кінним спортом.

Юлія Сулім

Юлія Сулім

Копірайтер, рерайтер, перекладач

Має багаторічний досвід у створенні унікального та ефективного контенту для різних галузей і мов, таких як українська, російська, англійська. Розробляє тексти для корпоративних веб-сайтів на замовлення. Рерайт та SEO-оптимізація статей для сайту go-to.rest та інших сайтів. Володіє знаннями SEO-принципів для оптимізації текстів під пошукові системи.

Які технології ми використовуємо?

Google Analytics
serpstat
Screaming Frog

Інші кейси

Переглянути всі

ЗАПОВНІТЬ ФОРМУ ДЛЯ ВИВЕДЕННЯ ВАШОГО ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНУ В ТОП

Відправляючи цю форму, я підтверджую, що прочитав та приймаю Політику конфіденційності